АЕСУ: чиновники Держгеонадра йдуть не лише проти закону, але й проти держави - АЕСУ

Українська компанія «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ) у судовому порядку відстояла своє право на отримання дозволів щодо проведення розвідувальних робіт на уранових родовищах в Дніпропетровській і Миколаївській областях.

Вже протягом тривалого часу чиновники Держгеонадра неправомірно відмовляють АЕСУ у видачі ліцензій. Оскільки з нашого боку була витримана вся передбачена законом процедура, а також отримані відповідні погодження на вивчення надр від органів місцевого самоврядування, АЕСУ оскаржило до суду дії вищезгаданих чиновників, та виграло всі три судові інстанції.

У демократичній країні, яка пропагує європейській цінності, залучення інвестицій до стратегічних галузей промисловості та вживає кроків до розвитку економічного й енергетичного потенціалу, тиск на будь-яку відповідальну компанію, котра прагне інвестувати і розвивати державу, – є неприпустимим. Однак, у нашому випадку – все відбувається навпаки.

Через саботаж і не готовність до ведення конструктивного діалогу, а також прозорої співпраці між державою і приватним інвесторам, за захистом своїх прав ми були змушені звернутися до ГПУ.

Так, Генеральна прокуратура розпочала слідство у кримінальному провадженні проти службових осіб Держгеонадра, які відмовляються виконувати рішення трьох судових інстанцій.

Заяви Держгеонадра про начебто намагання компанії АЕСУ отримати дозволи у незаконних спосіб поза аукціоном – не відповідають дійсності.

Всі наші кроки чітко відповідають вимогам нормативних актів країни, і судові рішення – тому офіційне підтвердження.

Більше того, АЕСУ отримало відповідне погодження від МОЗ на проведення розвідувальних робіт, якого не мають навіть державні підприємства, що здійснюють аналогічну діяльність.

Ми наголошуємо на тому, що під час громадських слухань, які проходили в областях на стадії погодження облрадами дозвільних документів за запитом компанії, громади не виступали проти діяльності компанії.

З кожною такою областю нами були підписані соціальні угоди, які чітко регламентують наші обов’язки перед територіальними громадами.

За словами генерального директора компанії Юрія Бакаржієва, чиновники Держгеонадра, які сьогодні подають недостовірну інформацію в ЗМІ та намагаються дискредитувати АЕСУ, йдуть не лише проти закону, але й проти держави.

«В той час, коли Україна шукає інвесторів для розвитку вітчизняної енергетичної галузі, приймає відповідні Концепції розбудови атомного комплексу і має нагальну потребу в нарощенні об’ємів урановидобування, окремі посадовці дозволяють собі йти наперекір стратегічним баченням Уряду. Яку мету вони переслідують, мені сказати важко. Проте, інвестору, як бачимо, доводиться у судах виборювати своє право працювати на благо держави», – зазначив він.

Ю. Бакаржієв висловив сподівання на те, що компетентні органи влади та Уряд відреагують на ситуацію, яка склалася.